Sprzedaż nieruchomości 27 września 2022

5 błędów podczas sprzedaży nieruchomości. Sprawdź, czy też je popełniasz

Chcesz sprzedać mieszkanie albo dom? Przed Tobą wycena nieruchomości, wystawienie ogłoszenia, kontakt z zainteresowanymi i w końcu finalizacja transakcji. Ale na każdym z tych etapów możesz popełnić błędy, które opóźnią lub (co gorsza!) uniemożliwią transakcję. Jakie to błędy?

1. Zła wycena nieruchomości

To błąd, który bardzo często skutkuje poważnymi konsekwencjami.

Jeśli ustalisz za wysoką cenę, to nikt nie zainteresuje się ofertą, nieruchomość z tygodnia na tydzień będzie tracić na atrakcyjności. Z drugiej strony jeśli wycenisz nieruchomość zbyt tanio, możesz stracić podczas sprzedaży sporą sumę pieniędzy.

Jak rozwiązać ten dylemat?

W MUVON podczas sprzedaży nieruchomości przygotowujemy dla naszych klientów specjalną analizę cenową rynku. Uwzględnia ona ceny ofertowe oraz – co najważniejsze – ceny transakcyjne zbliżone do tych, które podał klient. Dzięki temu klient wie, za jaką kwotę najlepiej sprzedać dane mieszkanie, dom czy działkę. I często jest to cena o wiele korzystniejsza niż ta, którą pierwotnie zakładał.

2. Słabe zdjęcia

Często na portalach ogłoszeniowych można spotkań oferty, które mają fatalne zdjęcia nieruchomości – nieodpowiednie światło, złe ujęcia, brak podkreślenia atutów mieszkania lub domu. A do tego nieprofesjonalny sprzęt. Takie zdjęcia, zamiast zachęcić potencjalnego klienta, powodują, że traci on ochotę, żeby nieruchomość w ogóle obejrzeć.

Dlatego w MUVON zorganizujemy dla Ciebie profesjonalną sesję zdjęciową w ramach usługi home stagingu. Poprawiamy także wygląd wnętrz, żeby od razu przyciągnął uwagę klientów.  Takie działania podniosą także wartość Twojej nieruchomości, dlatego będziesz w stanie sprzedać ją po korzystniejszej cenie.

3. Brak prezentacji na życzenie klienta

Dziś mnóstwo nieruchomości wystawionych jest na sprzedaż. I kupujący naprawdę mają w czym wybierać. Jeśli nie dostosowujesz terminu prezentacji do kupującego, ten z dużym prawdopodobieństwem obejrzy w tym czasie inne nieruchomości i być może zdecyduje się na zakup jednej z nich.

Ale jest rozwiązanie – jeśli skorzystasz z naszej pomocy, nie musisz w ogóle zajmować się prezentacją mieszkania. Agenci MUVON zajmują się wszystkim za Ciebie. A potem prześlą Ci informację, jak przebiegła prezentacja i na co zwracali uwagę oglądający.

4. Źle przygotowana oferta sprzedaży

Sprzedający często nie mają czasu, aby sporządzić dobrą, atrakcyjną sprzedażowo ofertę. Ograniczają się do podstawowych informacji, które nie są w stanie zachęcić kupującego. Jeśli informacja jest niewystarczająca, niektórzy kupujący zadzwonią, by dowiedzieć się więcej. Ale niektórzy od razu zrezygnują z ogłoszenia i przejdą do tego, które zawiera wszystkie informacje i napisane jest w zachęcający sposób.

Nie warto tracić kupujących tylko dlatego, że oferta nie jest dobrze skonstruowana. Na szczęście Załoga MUVON specjalizuje się w tworzeniu atrakcyjnych ofert. Dzięki temu Twoje ogłoszenie zyska zainteresowanie osób, które szukają dokładnie takiej nieruchomości jak Twoja.

5. Problemy prawne

Masz pewność, że Twoja nieruchomość ma uregulowaną sytuację prawną? Nieraz spotykaliśmy się z sytuacją, że klient tak myślał, a później okazywało się, że jest niestety inaczej.

A tu pojawiły się niezgodności w księdze wieczystej. Tam różnice w metrażu działek czy budynków. A jeszcze gdzie indziej brakowało niektórych dokumentów. Takie sytuacje to masa stresu dla sprzedającego. A na dodatek może sprawić, że transakcja w ogóle nie dojdzie do skutku.

Dlatego w MUVON mamy własny dział finalizacji transakcji, który czuwa, żeby cały proces sprzedaży i kupna przebiegł prawidłowo i przede wszystkim bezpiecznie.

Teraz już wiesz, jakich błędów uniknąć, żeby sprzedaż nieruchomości poszła jak z płatka. A jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia – daj nam znać. Załoga MUVON zadba, żeby Twoja nieruchomość szybko znalazła nowego właściciela.

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

Sylwia Mularczyk

Zawsze mocno zaangażowana w każde zadanie. Uczestniczy w wielu projektach rozwojowych, strukturalnych oraz wdrożeniowych. W pracy ceni sobie profesjonalizm i odpowiedzialność. Lubi współpracować z innymi ludźmi i wymieniać się doświadczeniami. Analizuje różne obszary sprzedaży, efektywności pracy oraz bada potencjał rozwojowy zespołów. Koordynuje pozyskiwanie nowych klientów i partnerów biznesowych. Oprócz nieruchomości interesuje się zdrowym stylem życia, […]